Dambretes tiesnešu seminārs


Vieta: Salaspils k/n “Rīgava”, Līvzemes iela 7, Salaspils
Sākums:
pl 11:00

Dienas kārtība:

1. Dambretes tiesneša apraksts. (moderators: Vitauts Budreika) Diskusija, uzlabojuma ieteikumi, jautājumi, tiesneša iejaukšanās.
2. Dambretes noteikumi. (moderators: Vitauts Budreika) Klasika, ātrspēle, blics, 64 un 100 lauciņu noteikumi.
3. Nolikums, reglaments tā papildinājumi. (moderators: Vitauts Budreika) Kādas izmaiņas tiesnesis var ieteikt nolikumā un/vai reglamentā ņemot vērā turnīra īpatnības.
4. Jautājumi ar organizatoru, pirms un pēc sacensībām. (moderators: Vitauts Budreika) Palīgtiesneši, kārtība, klusuma nodrošināšana, viedierīču izmantošana, spēlētāju un skatītāju norobežošana, …, interesanti fakti publikācijai pēc turnīra, …
5. LDF Ētikas kodeks. (moderators: Pēteris Gailāns)
6. Sagatavošanās darbi pirms sacensībām, to laikā un pēc tām. (moderators: Vitauts Budreika) ‘čeklists’ – Kam jābūt sagatavotam pirms sacensībām, to laikā un pēc tām.
7. Sacensību sistēmas. (moderators: Vitauts Budreika) Šveice, riņķa, handikapa, handikapa -2, …
8. Šveices un riņķa sistēmas koeficienti vienādu punktu gadījumā. (moderators: Raivis Paegle) Kādus koeficientus izmantot, un kā tie matemātiski aprēķinās.
9. Izlozes programmas. Atbildes uz jautājumiem. (moderators: Vitauts Budreika)
10. Izloze bez datora. (moderators: Kārlis Ozols) Atkārtosim riņķa un arī šveices sistēmas uz papīra.
11. Sacensību īpatnējās nestandarta situācijas. (moderators: Jānis Lelis) Klasika, ātrspēle, blics, bērnu un pieaugušo turnīri, apkopot nestandarta situācijas un kā tajās rīkoties.
12. Turnīra rezultāti, foto. (moderators: Vitauts Budreika)