Salaspils 2.vsk. čempionāts dambretē. 1.- 4. klase (31jan2020)


Jau 8. gadu pēc kārtas Salaspils 2. vidusskolā norisinājās dambretes turnīrs sākumskolas skolēniem. 31. janvārī lielajā aktu zālē pulcējās 49 spēlētāji cīņai par uzvarētājtitulu.

Šīs sacensības bērniem ir īpašas, jo absolūtais uzvarētājs saņem ceļojošo kausu “Zvaigznīte”, uz kura tiek iegravēts uzvarētāja vārds un uzvārds, tādejādi katru gadu papildinot to ar jauniem ierakstiem un veidojot dambretes turnīra vēsturi.

Atskatoties pagātnē nosauksim visus čempionus: 2013. gads – Ņikita Krašņakovs, 2014. gads – Sergejs Momots, 2015. gads – Stepans Šepeļovs, 2016. gads – Polina Gerasimova, 2017. gads – Stepans Šepeļovs, 2018. gads – Diāna Stecka, 2019. gads – Aleksandrs Tabunovs.

Šogad to savā īpašumā uz gadu ieguva sacensību absolūtais uzvarētājs Aleksandrs TABUNOVS.

Sacensībās tika noteikti un apbalvoti arī pirmie trīs labākie zēni un meitenes vecuma grupās: 1.-2. klase un 3.-4. klase.

1.-2.klase,
Meitenes: 1. vieta Evelīna ORLOVSKA, 2. vieta Natālija PAŠKOVA, 3. vieta Sofija GONČAROVA
Zēni: 1. vieta Maksims POLOVŅIKOVS, 2. vieta Jeļeazars MJAĻENKOVS, 3. vieta Aleksejs HESS

3.-4. klase
Meitenes: 1. vieta Evelīna ORLOVSKA, 2. vieta Poļina KRESTIŅINA, 3. vieta Svetlana ŠČIPAKOVA
Zēni: 1. vieta Aleksandrs TABUNOVS, 2. vieta Maksims KUZMINOVS, 3. vieta Dmitrijs MIROĻUBOVS

Salaspils 2. vidusskolā dambretes nodarbības vada daudzkārtējs Latvijas čempions, pasaules čempionāta dalībnieks, starptautiskā lielmeistara klases titula īpašnieks Raimonds Vipulis, kurš ir piedalījies neskaitāmās sacensībās, bijis daudzās valstīs un zina dambretes spēles vērtību.

Trenējot bērnus ir novērots, ka dambrete palīdz gan ikdienas gaitās, kā, piemēram, organizēt dienas kārtību, orientēties telpā, kļūt organizētākam un mācēt pieņemt lēmumus. Mūsdienu pārbagātajā informatīvajā telpā, spēlējot dambreti, labāk notiek informācijas apstrāde, tā veicina loģisko domāšanu, palīdz izkopt prasmes un iemaņas.

Rezultāti.