Salaspils skolu mačs dambretē (14feb2014)


2104. gada 14. februārī notika kārtējais Salaspils vidusskolu savstarpējais draudzības mačs dambretē. Piedalījās labākie sākumskolas skolnieki no abām skolām. No katras skolas 5 meitenes un 5 zēni.

1. Vidusskola, skolotājas Ilzes Čudares audzēkņi:
meitenes: Sandija Aleksa Štikova, Aleksandra Gorbačenko, Nora Krūmiņa, Agneta Kate Mūrniece, Tīna Osīte,
zēni: Kristiāns Strautnieks, Jēkabs Čudars, Krists Vidzis, Mārtiņš Budreika, Renārs Štamers

2. vidusskola, skolotājas Initas Jurciņas audzēkņi:
meitenes: Viktorija Tarasova, Anastasija Daņilova, Angelīna Skidanova/Anastasija Vdavičenko, Jūlija Bičeka, Alīna Tanana;
zēni: Deniss Kromkins, Maksim Jermoškins, Funtikovs Jurijs, Marats Morozovs, Fjodors Titovs

Mačā spēlēja meitenes ar meitenēm un zēni ar zēniem, pēc tā saucamās ševeningena sistēmas, kur viena komanda savas vietas pie galda nemaina, bet otra ik pēc partijas pārsēžas par vienu vietu, bet pirmais iet rindas beigās.

Pirms mača visiem divdesmit abu skolu skolēniem bija iespēja spēlēt simultantspēles seansu ar 2013. gada pasaules čempioni starp kadetiem starptautiskajā dambretē, rīdzinieci – Jeļenu Česnokovu (13 gadi). Kaut arī sportiskais līmenis bija ļoti atšķirīgs, tomēr diviem skolniekiem izdevās sasniegt neizšķirtu Denisam Kromkinam (2. vsk) un Tīnai Osītei (1. vsk) un pat vienam, Kristam Vidzim (1. vsk), izdevās pieveikt jauno meistari.

Pēc iesildīšanās simultantspēles seansā, skolnieki ķērās pie savstarpējām cīņām. Spēles noritēja spraigā gaisotnē un to norāda rezultāts. Pirmās divas kārtas kopvērtējumā vinnēja 1. vidusskolas dambretisti. Trešajā un ceturtajā kārtā savu pārsvaru demonstrēja 2. vidusskola. Visu izšķīra pēdējās kārta, kurā tikai ar vienu punktu pārāka bija 1. vidusskola.

Draudzības mača dalībnieki savstarpēji apmainījās ar sagatavotiem skolu suvenīriem. Papildus katrs skolnieks un arī skolotāji saņēma pasākuma piemiņas nozīmītes un ar Salaspils domes finansiālu atbalstu magnētiskās dambretes galdiņus. Kā arī attiecīgās vietas diplomus.

Sacensības notika Salaspils 1. vidusskolā ar Dambretes attīstības biedrības atbalstu.