Zelts un zelts uzmirdz atkal – Latvijas čempionātā dambretē triumfē salaspiliete Valda Vasariete un viņas treneris Raimonds Vipulis


Latvijas čempionātā 100 lauciņu dambretē 2022. gada maija beigās augstus panākumus guvuši un pagājušā gada rezultātu atkārtojuši Salaspils Dambretes attīstības biedrības (DAB) pārstāvji. Atkārtoti Latvijas čempiona tituls iegūts gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.
Raimonds Vipulis, lielmeistars, pasaules čempionātu dalībnieks un Salaspils DAB treneris, kurš arī vada dambretes nodarbības Salaspils pamatskolā, titulu ieguvis astoto reizi. Vīriešu starpā konkurence bija ļoti sīva, un uzvarētājs izšķīrās tikai pēdējā kārtā, pēdējā partijā.
Savukārt viņa audzēkne 15 gadus sasniegusī Valda Vasariete, jau otro reizi pēc kārtas kļuva par čempioni sieviešu konkurencē, bet pirms diviem gadiem pieaugušo konkurencē jau bija izcīnīta 2. vieta. Savu uzvaras ceļu Valda sāka ar apgūtām prasmēm un iemaņām 64 lauciņu dambretē, ar ko sāk trenēties visi bērni. Un līdz ar meistarības līmeņa augšanu iespējams pāriet uz sarežģītāku spēli – 100 lauciņu dambreti.
Vēl jāatzīmē salaspilietes Alisas Orlovas čempionātā iegūtā 5. vieta.